hello world!
Zverejnené: 3 februára, 2021

VIDEO: Schodolez - jedna z najzákladnejších pomôcok pre osoby, ktoré majú problémy s mobilitou

Možností ako vytvoriť bezbariérový prístup je už v dnešnej dobe, našťastie, mnoho. Medzi frekventovane využívané a cenovo dostupné riešenia patria napríklad schodolezy. Pomocou nich dokážeme prepraviť imobilné i telesne postihnuté osoby po schodisku – na invalidnom vozíku či v kočíku. Dnes Vám naši chlapci jeden takýto pásový schodolez predstavia.

 

Pásový schodolez T09 Roby od spoločnosti VIMEC

Náš prevádzkový riaditeľ Radoslav Ferenc a obchodný zástupca Michal Gaštan sa podujali na to, že Vám postupne predvedú a popredstavujú jednotlivé šikovné zariadenia pre imobilných klientov. Pásový schodolez T09 Roby bol jasná voľba od začiatku. Ide totiž o najpredávanejší schodolez na Slovensku.

 

Prečo? Nuž lebo je:

 • malý – má kompaktné rozmery,
 • ľahký – vďaka čomu sa osoba prepravujúca imobilnú osobu až tak nenamáha,
 • bezpečný – ide o certifikované zariadenie, ktoré disponuje viacerými bezpečnostnými prvkami,
 • prenosný – ľahko a rýchlo ho viete zložiť a naložiť napr. do kufra auta,
 • šikovný – viete ho využiť všade tam, kde sa nenachádzajú schodiskové výťahy či zdvíhacie plošiny,
 • opakovane použiteľný – vďaka dlhej výdrži batérie ho viete využívať aj na viacero schodísk po sebe,
 • nenáročný na obsluhu – jednoduchá manipulácia a zaobchádzanie so zariadením,
 • cenovo dostupný – cena takéhoto schodolezu závisí aj od čoho, či patríte medzi osoby ZŤP. Pokiaľ áno, vieme Vám pomôcť so žiadosťou o finančný príspevok od štátu na takéto produkty, čím sa cena schodolezu stáva veľmi prijateľná.

 

Aby ste si ho vedeli lepšie predstaviť, prikladáme aj sľúbené video s pásových schodolezom

To naši chlapci natočili v bratislavskom showroome. Akonáhle sa situácia upokojí, veľmi radi Vás v ňom privítame aj osobne. Do kuchyne ste nám už nahliadli, ale radi Vám ukážeme a predvedieme aj zvyšok, vysvetlíme ako zariadenia fungujú, ako ich viete prakticky využívať, preberieme s Vami Vaše potreby, predstavy a požiadavky... Stretnúť sa osobne je vždy najefektívnejšie.

Ako ste si už medzičasom určite všimli, tento typ schodolezu sa využíva výhradne s invalidným vozíkom. Funguje naozaj veľmi jednoducho. Klienta na invalidnom vozíčku si umiestnite na schodolez a uchytíte ho pomocou svoriek, aby ste mali istotu, že sa Vám z vozíka nezošuchne. Následne si ho nakloníte na seba, pomocou ľahko točivých koliesok sa dokážete otočiť, kam potrebujeme alebo môžete ísť priamo na schody. Spodok schodolezu tvoria dva gumené pásy. Tie zabezpečujú, že sa schodolez zarezáva do hrán jednotlivých schodov, čím vytvára ešte vyššie bezpečie – vozíček Vám tak nemá ako spadnúť, zošmyknúť sa či ujsť.

 

Dôležité je však uvedomiť si, že tento produkt:

 • sa používa vo všetkých priestoroch, kde sa nevyskytujú točité schody,
 • nie je samoobslužným zariadením, tzn. na jeho obsluhu vždy potrebujete človeka, ktorý imobilnej osobe pomôže,
 • je určený len na premiestňovanie imobilných osôb, ktoré sú odkázané na invalidný vozík


  Máte záujem o podobné riešenie?
  Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

  Nonstop bezplatná infolinka

  0800 199 060