hello world!
Zverejnené: 7 februára, 2018

Schodolez prekoná bariéry všade, kde ste vy

Ak ste imobilná osoba alebo ste opatrovateľ, ktorý sa stará o imobilného pacienta, tak určite často riešite problém zdolávania schodov. Ako dopraviť vozičkára niekam, kde sú schody? Ide o problém, ktorému sa podriaďuje plánovanie dní a v podstate celého pohybu zdravotne ťažko postihnutej osoby. Určite ste počuli o zdvíhacích zariadeniach na prekonávanie schodov. Rovnako ste sa už určite stretli aj s niekoľkými inštaláciami na verejných miestach, ako sú úrady, inštitúcie a všade, kde sa zdravotne ťažko postihnutí a imobilní potrebujú dostať. Možno ste si povedali, takéto zariadenie je určite drahé a navyše mi susedia nedovolia nainštalovať takýto schodiskový výťah do bytovky. Prípadne vám napadlo, nechceme si napevno inštalovať takéto zdvíhacie zariadenie do domu, lebo by mohlo prekážať pohybu ostatným v dome. Alebo ste si naopak pomysleli, áno je to skvelá pomôcka pre imobilných ľudí na doma, ale ja potrebujem prekonávať bariéry na viacerých miestach, nielen na jednom.

Pokiaľ vás trápia práve takéto otázky a problémy, tak vedzte, že existuje riešenie, ktoré vám vaše dilemy a problémy hravo vyrieši. Jeho meno je schodolez. Či už pásový schodolez Roby T09 na prepravu s invalidným vozíkom, alebo kolieskový schodolez Scalacombi T10, ktorý má vlastné kreslo, do ktorého si imobilná osoba sadne.

Schodolezy Velcon sú plne mobilné zariadenia na prekonávanie schodov a prekážok

... akými sú obrubníky alebo malé prevýšenia do výšky asi 27 cm pri kolieskovom schodoleze. Prívlastok mobilné znamená, že je možné ich jednoducho prepraviť na rôzne schodiská. Naše schodolezy je možné veľmi prakticky rozložiť na viac častí a prepraviť v kufri osobného automobilu. Máme imobilných zákazníkov, ktorí ráno potrebujú prekonať schodisko v bytovke od výťahu ku vchodovým dverám (v minulosti sa žiaľ stavali paneláky a bytovky tak, že výťah začínal bežne až na polpodlaží) a pritom im pomôže schodolez. Potom si schodolez prepravia v aute do školy, kde ich už čaká ďalšie schodisko, po ktorom sa môžu so schodolezom pohybovať aj viackrát denne v rámci školy. No a po skončení vyučovania si schodolez vezmú opäť domov, kde ho opäť plne využijú. Samozrejme, takýto proces nezvládne sám imobilný človek, ale potrebuje pomoc, či už blízkej osoby, opatrovateľa alebo asistenta, či niekoho iného.

Existujú aj situácie, kedy majú imobilní ľudia svojich lekárov a špecialistov, na ktorých sú zvyknutí, na poschodiach v budove bez prístupu pre imobilných a nechcú kvôli tomu meniť lekára. Aj takýto problém vyrieši práve schodolez, ktorý si opäť vezmú so sebou a použijú ho, keď potrebujú. Veľa zákazníkov chce schodolez práve preto, lebo je presúvateľný a tým ho vedia využiť na viacerých miestach. To zlepšuje ich integráciu do spoločnosti, napr. chodia na návštevy k známym, môžu využiť miestne kaderníctvo alebo kozmetický salón, kde nie je bezbariérový prístup. Mnoho zamestnávateľov už zaobstaralo schodolezy pre svojich imobilných zamestnancov, čo je veľmi šľachetné a silné. Pretože tam, kde nie je možné nainštalovať výťah na schody pre všetky imobilné osoby, napr. na úradoch alebo vo väčších firmách, tak tam vie určite pomôcť schodolez.

Schodolez je a bude vždy vašim spoločníkom všade tam, kde sa potrebujete dostať. Pokiaľ ste fyzická osoba, ktorá je ŤZP, je dokonca možnosť získania príspevku od štátu na schodolez, resp. na zdvíhacie zariadenia pre vozičkárov.

 

Radi vám poskytneme ZŤP poradenstvo

Povieme viac o možnostiach získania schodolezu a formách financovania. Ak si chcete schodolez vyskúšať u vás na schodoch alebo kdekoľvek v rámci SR, zavolajte nám a zdarma vám schodolezy u vás predvedieme a vyskúšate si ich jednoduchú obsluhu.

Dnes už schodolezy Vimec, ktoré predáva a servisuje naša spoločnosť Velcon prešli takým vývojom, že ich váha, rozmery a funkcionalita zabezpečuje veľmi nenáročnú manipuláciu ktorú zvládne každý. Zistite viac o našich schodolezoch a ostatných zdvíhacích zariadeniach pre imobilné osoby. Zavolajte nám na bezplatnú linku 0800 199 060 alebo nám napíšte na email velcon@velcon.sk.

Radi vás informujeme o možnostiach a získate aj KARTU VÝHOD ZŤP.

 


    Máte záujem o podobné riešenie?
    Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

    Nonstop bezplatná infolinka

    0800 199 060