Andy a Adam pre VelconPonuka zdvíhacích zariadení a bezbariérových riešení pre imobilných spoluobčanov je na našom trhu pomerne široká a väčšinu z nich môžete dokonca získať aj s príspevkom od štátu. Ako sa zorientovať v ponuke a ako vybrať to najlepšie vám poradí bývalá moderátorka Andy Pavlík Timková.

Andy Timková a jej syn Adam

Andy Timková by o bariérach a ich prekonávaní vedela napísať celú knihu. Jej syn Adam sa narodil s detskou mozgovou obrnou a je odkázaný na neustálu starostlivosť. Od (na prvý pohľad) jednoduchého sprchovania až po náročné cestovanie do školy či rehabilitačného centra. Prekonávanie architektonických prekážok patrí v ich domácnosti k bežnému a všednému koloritu.

Všetko je možné

Na všetky problémy sa dá nájsť nejaké riešenie, tvrdí Andy. Každý schod či obrubník sa dá zdolať. Rovnako tak aj premiestňovanie imobilného blízkeho po byte a prekonávanie prekážok môže byť oveľa jednoduchšie, rýchlejšie a bez námahy.

Toto sú jej praktické tipy:

TIP č. 1

V každodennom „zápase s priestorom“ Andy a jej syn využívajú moderné zdvíhacie zariadenia. Skvelým pomocníkom na prekonávanie schodov je najmä pásový schodolez , ktorý nájdete v ponuke spoločnosti Velcon. Je to flexibilná a šikovná pomôcka, ktorú Andy ľahko zbalí do kufra auta a bez problémov a náročnej inštalácie v prípade potreby kedykoľvek a kdekoľvek použije.

TIP č. 2

Presúvanie doma, v bytových priestoroch, zvládne Adam tiež. Ideálnym riešením je podľa Andy stropný zdvihák Human Care, tiež z portfólia spoločnosti Velcon. Andy si na tomto zariadení pochvaľuje najmä tri veci. Stropný zdvihák odbremeňuje prácu opatrovateľa alebo rodinného príslušníka, umožňuje presúvanie postihnutej osoby plynule z miestnosti do miestnosti a, čo je výhodou najmä v menších sídliskových bytoch, šetrí miesto, pretože je pripevnený na strope.

TIP č.3

Ako jednu z výhod uvádza Andy aj príspevok od štátu. Zrejme už viete, že existuje štátny príspevok podpory zdravotne znevýhodnených osôb. A ten sa vzťahuje aj na zdvíhacie zariadenia – stropné zdviháky, schodolezy, šikmé schodiskové plošiny, zvislé plošiny (domáci výťah), schodiskové sedačky (stoličkový výťah).

Chcete vedieť viac?

Pokiaľ máte záujem o viac informácií, prípadne bezplatnú obhliadku so zameraním priestorov alebo vypracovanie projektu a cenovej ponuky úplne zdarma, kliknite sem alebo zavolajte na bezplatnú infolinku 0800 199 060.

 


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“