hello world!
Zverejnené: 12 augusta, 2014

Pásové schodolezy na trhu – porovnanie

schodolez-T09-velcon-4

schodolez-T09-velcon-4

Ako vybrať kvalitný schodolez?

Schodolezov, najmä pásových, nájdete na našom trhu niekoľko typov od viacerých výrobcov. Čo je však dôležité pri výbere vášho schodolezu a čím sa treba zaoberať najviac pri kúpe pásového schodolezu?

Schodolezy sa líšia od seba tak isto, ako sa líšia od seba napr. rôzne značky aut alebo iné produkty ako napr. elektrospotrebiče. Na prvý pohľad sa dá povedať, že každé auto vás odvezie z bodu A do bodu B, alebo každá pračka vyperie oblečenie rovnako a rozdiely sú skoro zanedbateľné. No nie je to vždy tak a dobrý prvý dojem spolu s podozrivo nízkou cenou môžu mať skutočne vážne a negatívne následky.

Overte si kvalitu, skúsenosti, značku
Schodolez na prepravu imobilnej osoby po schodoch je produkt, ktorý by mal prispievať k skvalitneniu dennej starostlivosti o vašu blízku osobu. Kúpou nekvalitného, neosvedčeného, neznámeho výrobku (napr. z Číny) riskujete nákup „mačky vo vreci“. Na prvý pohľad dobrá kúpa odhalí po čase denného používania množstvo skrytých konštrukčných alebo dizajnových nedostatkov, nulový servis a nakoniec, v mnohých prípadoch vysokú, finančnú stratu.

Pri pásovom schodoleze sú dôležité predovšetkým parametre (samozrejme okrem tých základných bezpečnostných, ktoré by mali byť štandardom), ktoré majú vplyv na jednoduchosť a ľahkosť obsluhy.

Keďže pri maximálnom zaťažení schodolezu, ktoré je obvykle max. 130kg plus samotná váha schodolezu cca 50kg, obsluha pracuje s celkovou váhou vyše 200kg, je veľmi dôležitá „obratnosť“ a plynulosť riadenia schodolezu.

Čím väčší a ťažší, tým lepší?
Na trhu nájdete aj zariadenia, ktoré sú už pár rokov za moderným vývojom schodolezov. Ten, kto predáva takéto veľké a ťažkopádne schodolezy väčšinou argumentuje tým, že čím je schodolez väčší a ťažší, tým je bezpečnejší a stabilnejší na schodoch. Táto téza, samozrejme, už dnes neobstojí, aktuálne trendy vo vývoji schodolezov hovoria niečo úplne iné.

Súčasný vývoj špičkových schodolezov, ako napríklad pásový schodolez T09 Roby, poukazuje na optimálnu rovnováhu medzi ľahkosťou a pevnosťou použitých materiálov, napr. využitie hliníka namiesto ocele alebo plastov pri krytí nenosných častí, bez obmedzenia komfortu prepravovanej ale aj obsluhujúcej osoby.

Nechajte si schodolez predviesť
Áno, kým si schodolez kúpite, nebojte sa požiadať o vyskúšanie niekoľkých modelov priamo vo vašich domácich podmienkach. Je to predsa investícia do vašej budúcnosti, kde záleží naozaj na každom drobnom detaile.

Firma VELCON ponúka túto službu už na druhý deň od vášho zavolania, vždy bezplatne a nezáväzne v rámci celej SR.

Dôležitá poznámka na záver

Nie je až tak dôležité, či schodolez váži o kilo menej alebo viac (celková hmotnosť schodolezu vrátane kormidla by však nemala presiahnuť 47-50kg – potom je to už ťažké a problémom je aj z prevoz a ručné zdvihnutie stroja napr. do auta), alebo či ide rýchlosťou takou či onakou – to už vôbec nie je podstatný údaj, navyše prípadné rozdiely v rýchlosti schodolezov sú čisto zanedbateľnými „mikro“ rozdielmi, keďže sa jedná len o toleranciu v rámci smernicou predpísanej bezpečnostnej rýchlosti.

To podstatné, čo robí pásový schodolez kvalitným, je skĺbenie jeho rozmerov, váhy s ovládacími prvkami, bezpečnostnými prvkami a celkovou konštrukciou schodolezu. Príkladom môže byť pásový schodolez T09 Roby od Velconu, ktorý je najpoužívanejším schodolezom nielen na Slovensku.

Vyskúšajte schodolez u vás doma
Neváhajte a objednajte si bezplatné odskúšanie a predvedenie schodolezu u vás doma na tel. čísle: 0800 199 060 (bezplatné volanie).

www.velcon.sk
1

 


    Máte záujem o podobné riešenie?
    Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

    Nonstop bezplatná infolinka

    0800 199 060