hello world!
Published: 16 júna, 2014

Schodolezy a ich využitie

Po schodoch bez problémov

Schodolezy sú prenosné zdvíhacie zariadenia, ktoré slúžia na prepravu imobilných osôb po schodiskách. Ich výhodou je najmä využitie na viacerých schodiskách a možnosť prepravy schodolezov v kufri osobného auta. Takto je možné schodolez používať napr. doma, v škole alebo v práci, u lekára alebo u známych.

Bez inštalácie a montáže
Ďalšou výhodou schodolezov je, že sa nemusia napevno inštalovať do schodov a nezaberajú tak miesto na schodisku. Túto skutočnosť klienti využívajú najmä v panelákoch a bytovkách, kde sú spoločné priestory využívané väčším počtom ľudí. Schodolez je možné po použití odložiť v byte alebo v pivnici či kočikárni v závislosti na tom, či ideme von alebo dnu.

Pozitívnou stránkou využívania schodolezov je aj to, že nie je potrebná ich montáž a netreba nič upravovať alebo stavebne pripravovať. Stačí len pripnúť váš invalidný vozík a začať používať.

Ktorý schodolez vám viac vyhovuje?

Na trhu sú v ponuke dva druhy schodolezov. Pásovékolieskové.
Pásové schodolezy využívajú skôr tí, ktorí sa potrebujú prepravovať výlučne na invalidnom vozíku a nie sú schopní presadania. Je to najpoužívanejšia bezbariérová pomôcka na Slovensku a to aj vďaka tomu, že je hradená z príspevku od štátu. Pásový schodolez T09 Roby prepraví akýkoľvek invalidný vozík s ojedinelými výnimkami špeciálne upravených vozíkov.

Kolieskové schodolezy majú využitie u ľudí, kde nie je problémom presadnutie do tohto schodolezu zo svojho invalidného vozíka, alebo u ľudí ktorí sa nepohybujú výlučne na invalidnom vozíku. Veľkou výhodou tohto schodolezu je, že zvládne prekonávať aj extrémnejšie schodiská, ktoré sú strmé alebo úzke či točité. Ďalšou výhodou kolieskového schodolezu T10 je aj možnosť prepravy osoby po rovine priamo v schodoleze. Napr. mamičky, ktoré sa starajú o svoje dieťa možu tento schodolez využiť v dome, ale i na menšie prechádzky po okolí, či prepravu po dome.

Vyberte si schodolez, ktorý vám bude vyhovovať a získajte viac slobody pri prekonávaní aj tých najnáročnejších schodísk. Viac podrobných informácií získate na: http://www.velcon.sk/produkty/bezbarierove-pristupy/schodolezy

Zavolajte na bezplatnú linku 0800 199 060 (bezplatné volanie) a informujte sa aj o možnosti uhradenia ceny za schodolez z príspevku od štátu ale aj o ďalších možnostiach prekonávania bariér vo vašom živote.

 


    Máte záujem o podobné riešenie?
    Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

    Nonstop bezplatná infolinka

    0800 199 060